Proč podporovat Nadační fond Umění doprovázet?

Protože Nadační fond Umění doprovázet podporuje české hospice, které umožňují nevyléčitelně nemocným pacientům prožít závěr svého života důstojně, bez bolesti a v kruhu svých nejbližších. K tomu je ovšem potřeba vytvořit vhodné podmínky - nejen komfort jednolůžkových pokojů s přistýlkou a příslušenstvím, ale zajistit i dostatek kvalifikovaného a správně motivovaného personálu, což samozřejmě něco stojí.

Protože hospice jsou nestátní zdravotnická zařízení ve smluvním vztahu se zdravotními pojišťovnami, které jim však proplácejí jen část skutečných nákladů. Jinými slovy, jsou odkázány na dárce a sponzory, kterých není nikdy dost.

Protože každý z nás může jednoho dne hospic potřebovat a každý může přispět menším či větším finančním darem nebo jeho zprostředkováním k tomu, aby si české hospice udržely dosavadní kvalitu a další mohly vznikat.

Jsme transparentní

Všechny došlé žádosti velmi pečlivě posuzuje správní rada nadačního fondu, a to dle přijatých pravidel stanovených Statutem Nadačního fondu Umění doprovázet. O své činnosti pravidelně vydáváme výroční zprávu. Hospodaření nadačního fondu každoročně kontroluje jeho revizor. Od roku 2009 se Nadační fond Umění doprovázet stal členem Asociace nadačních fondů Fóra dárců. Od roku 2010 patříme mezi prověřené organizace, které můžete podpořit v rámci projektu Darujspravne.cz. V roce 2012 jsme jako jeden z prvních nadačních fondů získali "Známku kvality" udělenou Fórem dárců.

Umožňujeme daňové úlevy

Ve smyslu zákona č. 586/92 Sb., o daních z příjmů ve znění p.p. si fyzické osoby mohou odečíst od základu daně dar až do výše 10% daňového základu (dar v min. výši 1000,- Kč). Právnické osoby do 5% daňového základu (dar v min. výši. 2000,- Kč). Na vyžádání dáváme potvrzení o přijetí daru či s dárcem uzavřeme darovací smlouvu.

Zůstaňte v kontaktu. Novinky e-mailem.

Nechte si občas do schránky poslat aktuality.
Hlavní navigace:


Zajímá Vás, jak se žije v českých hospicích?

Klikni a dozvi se více


Pouhá stokoruna pomůžeumírajícímu člověku prožít celý den bez bolesti

Našli jste zde potřebné informace?

Doporučte Umění doprovázet svým známým.

Zadejte Váš e-mail a doporučte tyto stránky